Ślub i wesele

Od czego zacząć przygotowania ślubne?

53 Views
0
(0)

Pamiętam jak po zaręczynowej euforii pojawiło się w mojej głowie pytanie „Tylko od czego zacząć te przygotowania?” W Internecie nie znalazłam zbyt wielu pomocnych stron, dlatego dzisiaj bazując na moim doświadczeniu opowiem Wam jak dopiąć wszelkie organizacyjne sprawy na ostatni guzik 🙂


Od czego zacząć przygotowania ślubne? Od księdza, urzędu, sali czy wyboru sukni ślubnej? Rozczaruję Was, ale od żadnego z powyższych. 
Przygotowania najlepiej zacząć od zastanowienia się jak wyobrażacie sobie ten dzień – jeśli planujecie ślub w niedalekiej przyszłości to im szybciej zaczniecie „zaklepywać” terminy tym lepiej. Zanim to zrobicie, musicie mieć ogólny zarys całej uroczystości, dlatego odpowiedzcie sobie na pytania:

1) Ile osób ma być obecnych na naszym ślubie?

2) Czy chcemy wziąć ślub w kościele, urzędzie, czy w plenerze?

3) Ile osób będzie wymagało noclegu (dobrze jest sporządzić wstępną listę gości)?

4) Czy chcemy, aby nasze wesele miało motyw przewodni, jeśli tak, to jaki? 

A jest w czym wybierać – marynistyczny, rustykalny, romantyczny, klasyczny, elegancki, boho, związany z Waszymi pasjami, porą roku, z podróżami, a może po prostu chcielibyście postawić na jakiś kolor? Wbrew pozorom nie jest to łatwy wybór. Niektóre motywy przewodnie mogą być zastosowane tylko w konkretnych miesiącach, inaczej na dekoracje wydacie fortunę. Na przykład piwonie dostępne są w czerwcu, a poza sezonem ich ceny mogą nieźle wywindować. Jeśli wybieracie kolor przewodni, to zastanówcie się czy będzie on współgrał z kolorem Waszej skóry i włosów (bukiet z kwiatów w kolorze burgundu niekoniecznie będzie pasował do rudowłosej panny młodej). Jeśli od dziecka marzysz o ogromnej sukni w stylu księżniczki, to wesele w stodole raczej odpada. Niektóre motywy przewodnie na będą wymagały większego nakładu finansowego w kwestii stworzenia odpowiednich dekoracji, dlatego już na tym etapie warto wziąć pod uwagę odpowiedź na pytanie 5.

5) Jaki mamy budżet?

Jeśli Wasze tablice pękają w szwach, lista gości jest gotowa, a motyw przewodni wybrany – gratuluję, jesteście na dobrej drodze, żeby znaleźć idealną salę, bo to jej wybór jest Waszym kolejnym krokiem. O co zapytać właściciela? Na co zwrócić uwagę? Co powinno wzbudzić Waszą czujność? 

Jak oceniasz ten post?

Naciśnij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ocena: 0

Brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

You Might Also Like

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz