10 NAJCZĘSTSZYCH PRZYCZYN, KTÓRE NIE POZWALAJĄ NAM SCHUDNĄĆ!

Mnóstwo osób zastanawia się, dlaczego nie może schudnąć? Stosujemy diety, ćwiczymy… a mimo tego waga ani drgnie! Często zastawiamy się co może być powodem problemów z odchudzaniem. Aby proces odchudzania przebiegał efektywnie należy poznać przyczynę przez którą nie możemy schudnąć.

Oto 10 najczęstszych przyczyn, przez które nie możemy schudnąć:

Woda zatrzymuje się w organizmie

Częstym powodem problemów z utratą nadmiernych kilogramów jest zatrzymanie wody w organizmie. Wiąże się to przede wszystkim z nadużywaniem soli w posiłkach, przez co zwiększa się waga. Aby uniknąć zatrzymania się wody w organizmie powinniśmy ograniczyć spożywanie soli i pić dużą ilość wody przez cały dzień.

Organizm zaczyna się buntować

Zdarza się, że stosujemy diety niskokaloryczne, dzięki którym waga szybko spada. Jednak po jej zakończeniu zaczynamy wracać do wcześniejszych nawyków, co jest szokiem dla organizmu. Zaczyna on gromadzić i magazynować tłuszcz. Aby uniknąć takiej sytuacji każda dieta powinna być zakończona okresem stabilizacji, który pozwoli organizmowi przyzwyczaić się do ponownego wprowadzenia niektórych produktów żywnościowych. Dzięki temu nie będziemy nadbierać na wadze.

Stawiasz jedynie na sport

Skuteczne i efektywne odchudzanie to nie tylko i wyłącznie aktywność fizyczna. Aby schudnąć należy do sportu dołączyć zbilansowaną dietę. To połącznie to gwarantowany sukces! Warto  zapoznać się ze zdrowymi dietami

Brakuje Ci czasu na przygotowywanie posiłków

Bardzo często zdarza się, że brakuje nam czasu, aby ugotować dania, które nie tylko są zdrowie, ale również dietetyczne. Niestety kupowanie gotowych dań sprzyja pojawianiu się dodatkowych kilogramów. Aby skutecznie schudnąć musimy znaleźć czas na gotowanie.

Nie jemy regularnie i pomijamy posiłki

Jeśli pomijamy danie, które jest zawarte w naszej diecie możemy mieć pewność, że to nam nie pomoże więcej schudnąć. Nieregularne posiłki sprawią, iż organizm zaczyna gromadzić większą ilość tłuszczu, aby zrekompensować mu brak posiłku. Zaczynamy podjadać i spożywać pokarmy, których nie uwzględnia dieta. Regularne jedzenie jest bardzo ważne!

Nie uprawiasz aktywności fizycznej

Aby skutecznie schudnąć nie wystarczy jedynie przestrzegać diety. Należy zadbać również o aktywność fizyczną, która zwiększa wydatkowanie kalorii. W procesie odchudzania niezbędna jest zarówna dieta jak i regularne ćwiczenia. Zachęcam do przeczytania artykułu o tym jakie ćwiczenia można wykonywać, aby schudnąć.  

Waga stanęła w miejscu

Podczas odchudzania następuje taki moment, w których nasza waga doszła do określonego poziomu i nie chce już się ruszyć. Jednak nie poddawajcie się! Ten okres jest tymczasowy. Kontynuuj swoją dietę, możesz w ciągu dnia zjeść małą przekąskę, zmienić niektóre nawyki żywieniowe lub po prostu więcej poćwiczyć.

Prawdopodobnie nie jesz dobrych tłuszczów

Dobrze zdajemy sobie sprawę z faktu, iż istnieją dobre jak i złe tłuszcze. Warto skupić się na dobrych tłuszczach, takich jak orzechy włoskie czy oliwa z oliwek. Dzięki nim będziemy mniej jeść a mózg otrzyma informację o sytości.

Jesteś na diecie jednak zdarza Ci się podjadać

Aby uniknąć zabronionych pokarmów podczas diety można od czasu do czasu spożyć mały deser. Lepiej zjeść od czasu do czasu kontrolowany nadprogramowy posiłek niż ciągle podjadać. Zapobiega to frustracji podczas diety i jej przestrzeganie. Aby zapobiec podjadaniu zwłaszcza słodyczy warto przeczytać artykuł o tym jak się opanować.  

Pijesz za mało wody

Podczas odchudzania ważne jest regularne picie wody. Woda pomaga podczas spalania kalorii, redukuje magazynowanie złych toksyn i pomaga utrzymać uczucie sytości.

Aby odchudzanie było skuteczne należy dowiedzieć się, dlaczego nie możemy schudnąć. Jeśli przyczyna zostanie odkryta proces gubienia kilogramów będzie znacznie łatwiejszy. Nie zadawaj sobie pytań typu dlaczego nie mogę schudnąć ? To może jedynie Cię zdemotywować. Stosuj swoją dietę, ćwicz i pij dużo wody. Jeśli jednak nie możesz znaleźć przyczyny, która uniemożliwia Ci zrzucenie zbędnych kilogramów udaj się do dietetyka, który z pewnością Ci pomoże! Powodów braku efektów odchudzania może być znacznie więcej, powyższe wymienione występują najczęściej. A jak jest u Was?