9 BŁĘDÓW, KTÓRYCH ZDECYDOWANIE UNIKAJ PODCZAS PIELĘGNACJI TWARZY! ZMIEŃ ZŁE NAWYKI, ABY TWOJA CERA BYŁA PIĘKNA KAŻDEGO DNIA!

Lista błędów niestety jest bardzo długa. Każda kobieta doskonale wie, że należy pielęgnować swoją cerę, aby była piękna każdego dnia. Jednak zdarza się, że często nieświadomie popełniamy małe grzeszki, które mogą sprawić, iż nasza cera nie będzie tak jędrna, gładka i promienna jakbyśmy chciały. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się czego unikać, a zauważysz różnicę w wyglądzie swojej skóry!

DLACZEGO WŁAŚCIWA PIELĘGNACJA TWARZY JEST TAK ISTOTNA?

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, ponieważ:

Skóra wolniej się starzeje

Jest bardziej promienna

Jest bardziej wypoczęta

Rzadziej pojawiają się na niej przebarwienia i zaskórniaki

Efekty oczywiście będą widoczne tylko jeśli pielęgnacja będzie wykonywana regularnie. Najlepiej ją wykonywać dwa razy dziennie rano i wieczorem. Oba rytuały będą wykonywane w inny sposób, ale zadbajcie o to, aby je wdrożyć w swoje codzienne życie, ponieważ skóra przez cały czas jest narażona na szkodliwe warunki zewnętrzne takie jak np. kurz, smog, czy wiatr i brud. Wspierajcie swoją skórą na każdy kroku, aby na długo zachowała swój piękny wygląd!

Jeśli regularnie dbasz o swoją cerę, jednak nie widzisz efektów o jakich marzyłaś, być może popełniasz jeden z poniższych błędów!

DOTYKASZ TWARZY BRUDNĄ RĘKĄ LUB PRZYKŁADASZ DO NIEJ ZABRUDZONY EKRAN SMARTFONU?

Nasze ręce są źródłem bakterii i zarazków, które pojawiają się na nich przez dotykanie klamki, kluczy i innych przedmiotów codziennego użytku. Następnie dotykamy nimi swojej twarzy i przekazujemy na nią bakterię. Tak samo jest z telefonem, który przykładamy później do policzka. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie umyć ręce przed dotknięciem twarzy, dlatego ważne jest to, aby ograniczyć sytuacje, w których musicie dotknąć twarzy. Aplikujcie kosmetyki jedynie po umyciu dłoni. Jeśli chodzi o telefon przecierajcie ekran kilka razy dziennie chusteczką nasączoną płynem dezynfekującym.

NIE ZMYWASZ MAKIJAŻU NA NOC?

Nie zmywanie makijażu na noc sprawia, iż skóra nie oddycha przez co pojawiają się wypryski na twarzy, a skóra szybciej się starzeje!  Pozostawiony podkład na całą noc zatyka pory. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa mogą się na niej pojawić zaczerwieniania i opuchlizna Tusz do rzęs i kredka do oczu mogą doprowadzić do tego, że zaczną Ci wypadać rzęsy i brwi. Ne usunięta pomadka z ust może doprowadzić do tego, że będą one przesuszone. Wysuszona cera eksponuje zmarszczki. Wielokrotne nie zmywanie makijażu na noc nie tylko pogłębia istniejące zmiany skórne, ale również prowadzi do pojawienia się nowych

NIE OCZYSZCZASZ I NIE TONIZUJESZ TWARZY?

Po zmyciu makijażu i oczyszczeniu twarzy pamiętaj również o użyciu toniku, który przywraca właściwe pH. Ponadto kosmetyk sprawia, iż krem czy serum lepiej się wchłaniają. Skóra o właściwym Ph znacznie lepiej funkcjonuje, a co ważne nie jest narażona na zwiększenie się szkodliwych bakterii na jej powierzchni. Tonizacja dodatkowo odświeża cerę, działa regenerująco, ściąga pory, zapobiega rozwojowi wyprysków, czy też pomaga usunąć pozostałości zanieczyszczeń. 

Jak dbać o codzienną pielęgnację cery? Zajrzyj tutaj

UŻYWASZ KREMU Z FILTREM TYLLO W SŁONECZNE DNI?

Ze szkodliwym działaniem promieniowania UV mamy do czynienia przez cały rok nie tylko w letnie, słoneczne dni! Zimą oczywiście promieniowania jest mniejsze, jednak występuje! Latem stosuj filtry SPF 50, zimą natomiast SPF 30. Zimowe słońce prowadzi do pojawienia się zmarszczek i przebarwień.

Jakich kremów z filtrem stosować latem? Przeczytaj tutaj

NIE PIELĘGNUJESZ DEKOLTU I SZYI?

Ważne jest to, aby zadbać o szyję i dekolt, ponieważ te części ciała zdradzają wiek. Odpowiednia pielęgnacja opóźni proces starzenia się skóry! O domowych sposobach na pielęgnację skóry szyi i dekoltu zapoznacie się bliżej w kolejnym artykule. 

WYCISKASZ PRYSZCZE?

Nieumiejętne wyciśnięcie pryszcza sprawia, że pojawia się ich jeszcze więcej. Bakterie roznoszą się po całej twarzy, dlatego lepiej tego nie robić 😊 Wyciskanie pryszczy może również przyczynić się do tego, że zmiany skórne będą bardziej widoczne. Dotykając zmian możesz roznieść bakterie nawet na całej twarzy. Zamiast wyciskać pryszcze zastosuj kosmetyki pielęgnacyjne lub lecznicze. Postaw na sprawdzoną pielęgnację! Możesz również udać się do kosmetyczki, która właściwie odkazi skórę twarzy i wyciśnie pryszcze specjalistyczny sprzętem. 

IDĄC NA SIŁOWNE MALUJESZ SIĘ?

Warto zapamiętać, że podczas treningów ciało się poci, aby zachować właściwą temperaturę. Jeśli masz na sobie make up ten proces nie przebiega prawidłowo, przez co na twarzy pojawiają się niedoskonałości. Przed treningiem zaleca się usunąć makijaż, ważne jest również oczyszczenie skóry po wykonanym treningu, aby pozbyć się toksyn znajdujących się w pocie. Jeśli jednak chcesz nosić makijaż na siłownię upewnij się, aby był on lekki. Niektóre marki kosmetyczne posiadają w swoich zasobach kremy o naturalnym zabarwieniu przeznaczone na trening, które ujednolicają koloryt skóry. 

RZADKO ZMIENIASZ RĘCZNIK DO TWARZY I POSZEWKĘ NA PODUSZKĘ?

Na ręczniki i poszewce znajdują się bakterię, oraz martwy naskórek. Stosując odpowiednią pielęgnację weź pod uwagę to, że nie zadziała ona tak dobrze jak potem położysz się na rzadko zmienianej poszewce i rzadko zmienianym ręczniku do twarzy. Tak naprawdę powinno się zmieniać poszewkę nawet co drugi dzień. Świeżej poszewki powinno się użyć 2 razy, śpiąc na jednej stronie a kolejnego dnia na drugiej. Każdej nocy cera wytwarza tłuszcz, który materiał wchłania jak gąbka, co niekorzystanie wpływa na kondycję skóry. 

NIE NAWADNIASZ WŁAŚCIWIE SKÓRY?

Bardzo istotne jest odpowiednie nawilżenie. Nie tylko inwestuj w dobre kremy nawilżające, ale nawadniaj również organizm od  środka. Wypijaj co najmniej 1,5l wody dziennie.

Stosuj na co dzień naturalne kosmetyki, większość z nich możesz wykonać sama w domu! Jeśli potrzebujesz inspiracji zaglądnij do zakładki NATURALNE KOSEMTYKI