9 ZALETY JAZDY NA ROWERZE, O KTÓRYCH WARTO PRZYPOMNIEĆ!

Jazda na rowerze to jedna z ulubionych aktywności fizycznych! Jak tylko zaczyna się pogoda wyciągamy nasze rowery i zaczynamy kręcić kilometry! Jednak nie każdy jest zwolennikiem roweru, dlatego warto przypomnieć o zaletach płynących z jazdy na rowerze!

Powodów, aby zamienić samochód na rower jest wiele! A wiosna to idealny moment, aby wskoczyć na dwa kółka i cieszyć się jazdą!

Poniżej przedstawiam 9 powodów, dlaczego warto wybrać rower!

Rower wydłuża życie!

Badania są jednoznaczne, a dokładnie potwierdzają, iż dojeżdżając do pracy rowerem zapewnisz sobie dłuższe życie. Jazda rowerem ma niezwykłe korzyści zdrowotne!

Twój mózg będzie sprawniejszy!

Jazda na rowerze wzmacnia funkcje kognitywne, które są odpowiedzialne za koncentrację i dobrą pamięć. Dodatkowo poprawia nastrój.

Obcowanie z naturą!

Rower zagwarantuje Ci kontakt z przyrodą, która działa na każdego kojąco! Obcowanie z naturą poprawia nam nastój i humor, zmniejsza stres i odpręża. Jadąc do pracy czy na wycieczkę wybieraj trasy przez las czy park. Pedałuj w przyjemnych okolicznościach przyrody.

Regularna dawka ruchu!

Rower pozwoli Wam zachować kondycję i zdrowie. Zapewni on codzienną dawkę ruchu! Jazdę na rowerze możecie potraktować jako trening. Wystarczy, że pojedziecie na zakupy. Mała aktywność powtarzana codziennie zapewni Wam kondycję i smukłą sylwetkę!

Rower dobry na odchudzanie!

W przeciągu godziny jadąc na rowerze w tempie ok. 16 do 19 km/h możesz spalić nawet 500 kcl! Jeśli zależy Ci, żeby ilość spalonych kalorii była wyższa wybierz trasę z wzniesieniami, jeśli wybierzesz płaska trasę postaw na interwały.

Rower zmniejsza emisję CO2!

Rower redukuje emisję CO2 i inne szkodliwe substancję, które uwalniane są do atmosfery przez samochody. Przesiadając się na rower przynajmniej raz w tygodniu znacząco zmniejszasz swój ślad węglowy.

Poznajesz okolicę!

Na rowerze możesz zawędrować w miejsca, w których trudno dojechać autem, a do których jest daleko, aby iść na nogach. Bez żadnego wysiłku na rowerze przemierzysz 20 km i poznasz swoją najbliższą okolicę.

Oszczędzisz pieniądze!

W obecnych czasach ceny paliwa poszybowały ostro w górę. Rower pozwoli Wam zaoszczędzić pieniądze, które będziecie mogli wydać na inne przyjemności.

 

Lepsze samopoczucie i nastrój!

Jazda na rowerze to jedna z przyjemniejszych aktywności fizycznych. Pozwala uwolnić dopaminę! Do tego łapiecie promienie słoneczne i zwiększacie dawkę witaminy D.

Powodów, dla których warto wsiąść na rower jest o wiele więcej! Jeśli macie wątpliwości przekonajcie się o tym sami!

Może Cię również zainteresować:

Guma oporowa zalety, efekty i przykładowe ćwiczenia!

Zacznij swoją przygodę z bieganiem! 

Zalety skakania na skakance!