CIENIE POD OCZAMI – JAK JE NATURALNIE ZLIKWIDOWAĆ? OTO KILKA SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW!

Każda kobieta kiedy widzi ciemne obwódki pod oczami wpada w popłoch i pragnie je jak najszybciej zlikwidować! W niektórych przypadkach cienie pod oczami mogą być objawem choroby np. anemii czy też niedoczynności tarczycy, jednak najczęściej są wynikiem braku snu, zmęczenia, złej diety czy też stresu. Znaczenie mają również predyspozycje genetyczne, kiedy to przez cienką skórę pod oczami często prześwitują naczynia krwionośne. Niezależnie jednak od przyczyny z cieniami pod oczami należy walczyć i można z nimi wygrać! Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Wam pozbyć się cieni pod oczami!

Skupmy się na początku na charakterystyce problemu cieni pod oczami

Cienie pod oczami przybierają różną postać. Podkrążone oczy mają zazwyczaj sine kolory. Kolor lekko fioletowy to efekt prześwitywania naczyń krwionośnych przez skórę. Problem ten dotyczy zazwyczaj kobiet z cerą naczynkową. Czasami cienie pod oczami przybierają inne barwy np. żółty, czy brązowy. Żółty kolor występuje najczęściej osób o ciepłym zabarwieniu skóry, natomiast brązowy u osób, które często są wystawione na słońce i promieniowanie UV. Dodatkowo promieniowanie UV przyśpiesza procesy starzenia się skóry, a im starsza skóra tym większa tendencja do cieni pod oczami.

Przyczyny sińców pod oczami

Częstymi przyczynami podkrążonych oczu jest zmęczenie, brak sny i odpoczynku. Może  to być również:

Stres – aby złagodzić stres w pracy wypróbujcie ćwiczenia relaksacyjne 

Picie alkoholu

Palenie papierosów

Niezdrowa dieta – ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta. Zajrzyjcie do zakładki FIT ODŻYWIANIE

Błędna pielęgnacja okolic oczu

Stosowanie niektórych leków

Uwarunkowania genetyczne

Nasilone objawy cieni pod oczami można zauważyć o poranku, zwłaszcza wtedy kiedy macie za sobą ciężką noc, piłyście wieczorem alkohol, położyłyście się późno spać lub nie wypiłyście wystarczającej ilości wody w ciągu dnia.

Inną przyczyną pojawianie się cieni pod oczami może być zły stan zdrowia. Może być to na przykład:

Anemia – kiedy to organizmowi brakuje żelaza i innych kluczowych składników odżywczych

Zaburzenia pracy tarczycy

Zakażenie pasożytnicze – cienie pojawiają się wraz ze spadkiem masy ciała, nudnościami i bólami brzucha

Alergia – często powoduje objawy w obrębie oczy jak opuchlizna i zaczernienie

Problemy z nerkami – cieniom towarzyszą obrzęki twarzy i trudności z oddawaniem moczu

Cienie pod oczami nie jest podstawa od zdiagnozowania choroby. Można zacząć się martwić wtedy kiedy cieniom towarzyszą inne niepokojące objawy.

Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Metod oczywiście jest wiele! Można je podzielić na metody doraźne i długoterminowe. Sińce często zaskakują o poranku i trzeba się ich pozbyć natychmiast, wtedy należy zastosować proste triki, które działają cuda! Czasami jednak trzeba się bardziej pomęczyć, aby cienie mogły zniknąć. Potrzeba zdecydowanie więcej czasu!

Częstym winowajcą cieni pod oczami jest zastój limfy pod skóra. W tym przypadku możecie sięgnąć po metody, które usprawniają krążenie i likwidują obrzęki. Zastosujcie słodzoną wcześniej w lodówce łyżeczkę, lub plasterki zielonego ogórka. Świetnym sposobem jest również masaż kostkami lodu. Wystarczy je zawinąć w czystą ściereczkę i masować okolice ocz. Nie zalecam tej metody natomiast kobietom z cerą naczynkową, ponieważ intensywne chłodzenie może nasilić pękanie naczynek w skórze.

Aby rozjaśnić cienie pod oczami możecie zastosować specjalną maseczkę żelową, która na stałe trzymaj w lodówce, abyś mogła sięgnąć po nią w każdej chwili. Maseczka w kilka minut niweluje cienie pod oczami i przyjemnie relaksuje skórę. Aby zlikwidować cienie możecie również zastosować patyczki do uszu. Zwiążcie kilka patyczków, zamocz je w zimniej wodze i rozmasujcie nimi skórę pod oczami. Pozwoli to pobudzić krążenie.

Domowe sposoby na cienie pod oczami!

Najłatwiejszym i najlepszym sposobem na pozbycie się cieni pod oczami są okłady z ziół bądź herbaty. Wystarczy zaparzyć torebkę czarnej lub zielonej herbaty, ostudźcie ją a następne schłodźcie w lodówce. Kolejnym etapem jest przyłożenie torebek na 10 min do powieki. Zawarte w herbacie składniki redukują cienie i opuchnięcia pod oczami.

Innym sposobem jest maseczka z startego surowego ziemniaka, który zawiera pokłady witamin C, dzięki czemu rozjaśnia cienie, rozszerza naczynia krwionośne i usprawnia odpływ nagromadzonych płynów ustrojowych. Maseczka z białka i kawy ma natomiast podwójne działanie, białko ściąga skórę, a kawa zmniejsza objawy i poprawia koloryt skóry.

Przy zastosowaniu jakiegokolwiek sposobu na cienie pod oczami pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożności i uważajcie na oczy!

Cienie pod oczami możesz również wyeliminować dietą! Pij napary z ziół, które eliminują nagromadzoną wodę z organizmu.

Jak wybrać kremy na cienie pod oczami?

Jeśli zdecydujecie się na kremy pamiętajcie, aby w swoim składzie zawierały:

Kofeinę – usuwa nadwyżkę płynów pod skórą

Witaminę C – ma działanie rozjaśniające

Algi morskie – oczyszcza skórę z toksyn

Ekstrakt z zielonej herbaty – zabezpiecza przed starzeniem się skóry

Ekstrakt z pietruszki – ma podobne działanie do kofeiny

Makijażowe triki jak zakryć cienie pod oczami

Sam podkład nie wystarczy, na cienie pod oczami należy wybrać odpowiedni korektor. Nie tylko musi odpowiednio kryć, ale dodatkowo musi być lekki, aby nie podkreślał zmarszczek pod oczami. Wybierz taki kosmetyk, który zneutralizuje kolor skóry pod oczami. Kolor korektora dobierz zgodnie z odcieniem swojej cery.

Korektor o różowej tonacji będzie pasował do posiadaczek bladej cery. Najlepiej maskuje zielony odcień. Korektor o żółtej tonacji pasuje do kobiet z cerą naturalną i ciepłą tonacją skóry. Kryje on fioletowe zabarwienie. Pomarańczowe tony sprawdzą się w maskowaniu brązowych i ciemnych cieni, natomiast cieliste tony pasują do każdego rodzaju typu urody, jedna nie kryją tak dobrze jak pozostałe.

Zwróćcie również uwagę na technikę nakładania korektora. Aplikujcie go na zasinione miejsca, oraz na wewnętrzne kąciki oka i linie rzęs. Nakładajcie korektor z umiarem!

Aby pozbyć się cieni pod oczami prowadźcie zdrowy styl życia i zadbajcie o swoją dietę! Zajrzycie również do zakładki NATURALNE KOSMETYKI, aby dowiedzieć się więcej o naturalnej pielęgnacji.