JAK DBAĆ O CERĘ LATEM. PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI.

Jakiś czas temu pisałam na temat pielęgnacji skóry latem. Dzisiaj chciałabym się skupić na cerze, która wymaga szczególnej pielęgnacji latem . Piękna słoneczna pogoda zachęca do tego, aby spędzać mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. Nie ma czemu się dziwić! Jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV skutkuje między innymi pojawieniem się zmarszczek, zmianą kondycji skóry, kolorytu czy też wystąpieniem nieestetycznych przebarwień skórnych. Jak zatem dbać o cerę latem? Jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja skry latem?

JAK CHRONIĆ SKÓRĘ PRZED SŁOŃCEM?

Przede wszystkim należy zadać o właściwą ochronę i postępować zgodnie z zasadami, o których możecie przeczytać tutaj.

W upalne dni nie zapomnijcie o ochronie twarzy przed słońcem. Stosujcie odpowiednie kremy do twarzy wzbogacone o filtr SPF. Postawicie na produktu o wysokim SPF, ponieważ blokują one nawet 98% promieni UV, które docierają do skóry.

Krem z filtrem nakładajcie na oczyszczoną skórę i powtarzajcie aplikację co 2-3 godziny.

LATEM POSTAW NA LEKKI MAKIJAŻ!

Latem nie musisz rezygnować z makijażu, jeśli nie chcesz. Dotychczasowe preparatu zastąp produktami z filtrem ochronny.

Zastosuj na cerę krem z filtrem SPF jako bazy pod makijaż. W wielu drogeriach dostępne są lekkie kremy BB, które są wzbogacone o ochronę przed działaniem promieniowania UV.

NAWILŻANIE I ODŻYWIANIE CERY LATEM

Latem nie zapomnij o właściwym nawilżeniu i odżywieniu skóry. Skóra pod wpływem temperatury wysusza się i staje się odwodniona. Aby skóra była delikatna i promienna użyj preparatów nawilżających oraz odżywiających.

Dość mocno wysuszona skóra wymaga kosmetyków zawierających w swoim składzie kwasu hialuronowego, D-panthenolu  czy mocznika.

W okresie letnim sprawdzą się również mleczka, balsamy i żele, które często są wzbogacone o awokado, migdały czy pestki malin.

OCZYSZCZENIE TWARZY I PEELING

Podczas lata nie zapominajcie również o peelingu. Wysokie temperatury sprawiają, iż gruczoły łojowe zwiększają wydzielanie i produkcję sebum.

Latem należy odpowiednio oczyszczać skórę, ponieważ zanieczyszczenia mogą prowadzić do nasilenia się zmian trądzikowych.

Peeling wspomaga natomiast złuszczenie się martwego naskórka. Warto skupić się na peelingu enzymatycznym.

WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOWANIE WODY TERMALNEJ DO TWARZY

Latem warto sięgnąć po wodę termalną, która posiada właściwości łagodzące, nawilżające i daje ukojenie podrażnionej skórze. Wodę termalną można stosować nie tylko w celu schłodzenia twarzy, ale również przy oczyszczeniu skóry i jej odświeżeniu.

Wody termalne w spreju dzielimy na:

  • Izotoniczne – rzadziej stosowane, można pozostawić na twarzy do samoistnego odparowania
  • Hipotoniczne – wymagają, aby osuszyć skórę po ok 30 sekundach od jego zastosowania

Wodę termalną w spreju używa się samodzielnie albo w połączeniu z innymi kosmetykami.

Wodę termalną poleca się osobom ze skórą problematyczną, atopowym zapaleniem skóry, nadwrażliwością i suchością. Woda termalna złagodzi podrażania, zaczerwienienia, nawilży skórę, załagodzi uczucie pieczenia i świąd.  W przypadku osób zmagających się z cerą tłustą woda termalna zahamuje rozwój trądziku, wyreguluje wydzielanie sebum i zadziała sebostatycznie.

Wodę termalna może być stosowana do każdego rodzaju skóry. Zadba o jej nawilżenie i wzmocnienie.

Zastosowanie wody termalnej:

  • Łagodzi podrażnienia
  • Przydaje się podczas długich podróży, aby nawilżyć skórę
  • Pomocna w klimatyzowanym biurze i wyczerpującym treningu
  • Latem łagodzi podrażnienia, przynosi ulgę ściągniętej i piekącej skórze
  • Pomocna przy codziennej pielęgnacji skóry problematycznej

Jak używać wody termalnej?

Po pierwsze należy spryskać wodą termalną twarz z odległości ok. 30 cm, jeśli jest to woda hipotoniczna twarz po chwili należy osuszyć chusteczką. Po drugie na twarz nakładamy krem na dzień lub na noc. Wodę termalną można używać w ciągu dnia lub w celu przedłużenia trwałości makijażu. Wodę termalną można również zastosować w okolice oczu, wystarczy spryskać nią płatki kosmetyczne i nałożyć na kilka minut jako kompres na opuchnięte i zmęczone oczy.

Może Cię zainteresować:

Domowe sposoby na poparzenia słoneczne