JAK WŁAŚCIWIE ZADBAĆ O SKÓRĘ LATEM? 5 CENNYCH RAD, Z KTÓRYCH WARTO SKORZYSTAĆ!

Latem nasza skóra jest narażona na działanie szkodliwych promieni słonecznych i mimo pięknego brązowego koloru staje się szorstka w dotyku i przesuszona. Opalenizna to nic innego jak skutek działań ochronnych naszego organizmu, który zaczyna produkować zwiększoną ilość melaniny. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrową i piękną skórą musisz zadbać o jej właściwą pielęgnację przez cały rok. Przede wszystkim latem należy poświęcić jej więcej czasu.

Poniżej kilka cennych wskazówek jak zadać o skórę podczas wakacji

STOSUJ KREMY Z FILTREM

Latem stosuj kremy przeciwsłoneczne z filtrem. Ni tylko podczas opalania, ale nawet wtedy kiedy wybierasz się na spacer, jeździsz na rowerze czy uprawiasz inne czynności na świeżym powietrzu.

O bezpiecznym opalaniu możesz przeczytać tutaj

Zwróć również uwagę na to, aby stosować osobny kosmetyk do ciała a osobny na twarz. Jest to bardzo istotne, ponieważ stosując kremy z niższym filtrem na cerę może dojść do jej poparzenia.

Promienie słoneczne przyśpieszają procesy starzenia się skóry, a także pozostawiają nieestetyczne plamy. Warto mieć ze sobą krem przeciwsłoneczny i nakładać go co kilka godzin. Nie przebywaj również cały dzień na słońcu, znajdź czasami cień i daj odpocząć skórze.

PIJ REGULARNIE WODĘ

Nie tylko powinniśmy dbać o skórę od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Skóra powinna być odpowiednio nawilżona i nawodniona, dlatego ważne jest, aby pić codziennie co najmniej od 1,5 l do 2 l wody. Latem bardzo łatwo jest się odwodnić, co może negatywnie wpłynąć nie tylko na nasze zdrowie, ale również na kondycję skóry. Wodę pij małymi łyczkami to pozwoli najlepiej nawodnić organizm.

ZŁUSZAJ NASKÓREK

Latem raz w tygodniu powinnaś złuszczać naskórek. Wiatr, słońce czy też chlorowana woda sprawiają, iż na skórze gromadzi się znacznie większa ilość martwego naskórka. Nie stosuj jednak peelingu głęboko złuszczającego, ponieważ może on prowadzić do pojawiania się przebarwień na skórze jeśli po takim peelingu wystawimy ją na słońce.

Warto skorzystać z domowych i naturalnych peelingów, które wykonacie w domu. Możecie skorzystać z przepisów znajdujących w artykule o samodzielnym wykonaniu kosmetyków.

OCZYSZCZAJ DOKŁADNIE CERĘ

Latem gruczoły łojowe pracują intensywnie, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby dobrze ją oczyścić po całym dniu. O tym jak właściwie pielęgnować cerę dowiesz się z tego artykułu.

DBAJ O WŁAŚCIWE NAWILŻENIE SKÓRY

Rano i wieczorem nacieraj ciało mleczkiem lub lekkim balsam. Nawet regularne picie wody nie zagwarantuje właściwego nawilżenia skóry, ponieważ jest ona cały czas narażona na działanie promieni słonecznych.

Zdecydowanie unikaj tłustych i gęstych produktów, wybieraj kosmetyki o lekkiej konsystencji. Zwróć również uwagę na skład i wybieraj te środki, które zawierają D- Pantenolem, który regeneruje skórę i działa na nią kojąco. Dodatkowo poprawia barierę lipidową naskórka i zapobiega utracie wody.

Aby skóra była piękną i zdrowa każdego dnia musisz zadbać o jej właściwą pielęgnację. Jeśli będziesz się stosowała do powyższych rad możesz mieć pewność, że Twoja skóra będzie w dobrej kondycji przez długi czas!