KOZIERADKA NA WŁOSY – CZY TO SKUTECZNY SPOSÓB NA WYPADANIE WŁOSÓW? KIEDY I JAK JĄ STOSOWAĆ.
Kozieradka jest kwitnącą rośliną pochodzącą z Indii, Chin i innych części świata. Może dorastać do czterech stóp wysokości i ma owłosione liście, które są ciemnozielone z wierzchu, ale żółto-zielone pod spodem. Kozieradka jest od dawna używana jako roślina lecznicza w Ajurwedzie, starożytnym indyjskim systemie leczenia. Nasiona są od wieków używane przez mieszkańców Indii jako środek przeciwzapalny, antyoksydacyjny i wspomagający trawienie. Dodatkowo zawiera ona składniki, które mogą zahamować wypadanie włosów. Sprawdźmy jakie posiada właściwości i jakie efekty przynosi stosowanie kozieradki!

SPIS TREŚCI
Kozieradka – Jakie posiada właściwości?
Kozieradka to zioło lecznicze, które od wieków jest stosowane w leczeniu wielu schorzeń. Jest to rozgrzewające zioło, które może być stosowane w ziołach, zupach i gulaszach lub jako herbata.
Kozieradka jest tradycyjnie stosowana w leczeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych, zaburzeń miesiączkowania i problemów z układem rozrodczym u kobiet. Pomaga również w stanach zapalnych i łagodzeniu bólu.
Kozieradka zawiera alfa-sulfoksantynę, która jest korzystnym przeciwutleniaczem, który pomaga komórkom efektywniej wykorzystywać tlen. Dzięki temu jest skutecznym środkiem przeciwzapalnym, jak również przeciwpodrażnieniowym.
Nasiona kozieradki były używane przez tysiące lat jako naturalny środek na wypadanie włosów i można je jeszcze dziś znaleźć w niektórych sklepach.
Kozieradka – Jakie efekty przynosi jej stosowanie?
Kozieradka – to zioło, które od wieków jest stosowane w leczeniu wypadania włosów i łysienia. Jest również stosowany jako naturalny środek na inne schorzenia, w tym zapalenie stawów i cukrzycę.
Kozieradka jest rośliną, która rośnie w wielu częściach świata i można ją znaleźć zarówno w postaci świeżej, jak i suszonej. W niektórych krajach kozieradka jest używana jako dodatek do żywności, podczas gdy w innych jest używana do produkcji leków.
Kozieradka zawiera związek o nazwie mucuna pruriens, który jak wykazano, stymuluje wzrost nowych mieszków włosowych poprzez zwiększenie krążenia krwi w skórze głowy. Zapobiega to miniaturyzacji istniejących mieszków włosowych i stymuluje nowe do wzrostu w przyspieszonym tempie.
Ponadto kozieradka stosowana miejscowo na skórę może zapobiegać przedwczesnemu siwieniu lub pojawianiu się siwych włosów ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, które równoważą nadprodukcję melaniny (pigmentu odpowiedzialnego za większość kolorów).

Kozieradka na włosy – jak przygotować wcierkę, jak często ją stosować i jakie przynosi efekty?
Składniki:
1 łyżeczka nasion kozieradki
¾ szklanki wrzątku
Jak przygotować?
Nasiona zalewamy wrzątkiem, przykrywamy i czekamy, aż nasiona się zaparzą i ostygną. Napar przelewamy na sitko. Żółty i intensywnie pachnący płyn przelewamy do butelki. Napar można bez przeszkód przechowywać w lodówce do 10 dni.
Jak używać wcierki?
Kozieradkę wcieramy w skórę głowy. Wystarczy kilka łyżeczek naparu. Aby wzmocnić efekt można go połączyć z ulubionym olejkiem do włosów. Co jakiś czas możesz do zabiegu użyć ręcznik lub czepek foliowy i założyć go na włosy po zastosowaniu wcierki.
Jak często stosować wcierkę?
Wcierkę najlepiej stosować codziennie, aby rezultaty były najlepsze. Jeśli zapach jest zbyt intensywny można używać wcierki co 3 dzień (najlepiej wieczorem). Efekty przy takiej częstotliwości pojawią się po ok. 3 tygodniach.
Kozieradka na włosy – jakich efektów można się spodziewać?
Zwiększona produkcja Keratyny: Oznacza to bardziej zdrowy wzrost włosów, szybszy czas naprawy po uszkodzeniach i mniej złamań lub przerzedzeń.
Lepsza trwałość koloru: Kiedy farbujesz włosy produktami na bazie kozieradki, zobaczysz bardziej żywe kolory, bez niechcianych siwych włosów pojawiających się w Twoich zamkach.
Mocniejsze korzenie: Składnik wzmacniający korzenie w kozieradce pomaga wzmocnić korzenie, dzięki czemu nie łamią się one łatwo podczas mycia lub stylizacji.
Dodatkowo: włosy mniej się przetłuszczają, włosy stają się uniesione u nasady, czy też zostają złagodzone wszelkie podrażnienia skóry głowy.

Może Cię również zainteresować:
7 domowych sposób na gładkie stopy