LISTA 10 PRODUKTÓW, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ PODCZAS DIETY!

Wiele osób stosuje różnorodne diety i stara się ze wszystkich sił, aby zrzucić zbędne kilogramy. Jednak nie jest to takie proste. Jeśli już dopasujemy do siebie zdrową i zbilansowaną dietę musimy uważać na pokusy, które będą często na wyciągnięcie ręki. Przyczyną braków efektów diety może być również jedzenie pewnych produktów, które mogą zwiększyć apetyt, prowadzić do odkładania się tłuszczu i spowolnić metabolizm. Aby dieta była efektywna należy unikać tych produktów.

Poniżej lista produktów, które należy unikać podczas diety!

PRZEKĄSKI ZAWIERAJĄCE WĘGLOWODANY

Podczas diety warto wyeliminować takie produkty jak krakersy, produkty z ryżem, chleb, paluszki i inne produkty, które zawierają w swoim składzie węglowodany proste. Ich zjedzenie powoduje wzrost poziomu glukozy we krwi oraz zwiększone wydzielanie insuliny, który zmienia cukry w tłuszcz. To prowadzi do tego,  że zaczyna rosnąć apetyt na słodycze i inne niezdrowe przekąski. Przekąski nie powodują uczucia pełności i jemy je bez opanowania, co prowadzi do tego, że kilogramy wracają. Zamiast nich zjedzcie posiłek, który będzie zawierał zdrowe warzywa, białko i nienasycone kwasy tłuszczowe.

GOTOWE I MROŻONE POSIŁKI

Wiele takich gotowych dań wygląda kusząco, ale pamiętajcie o tym, że zawierają sporą ilość soli, a sól jak wiemy zatrzymuje wodę w organizmie. Nie tylko będziecie  gorzej wyglądać, ale przede wszystkim będziecie się gorzej czuć. Ponadto spowalniają proces odchudzania i zawierają w sobie dużo tłuszczu oraz sztucznych wzmacniaczy smaku. Zdecydowanie lepiej gotować w domu!

BATONY, KTÓRE ZAWIERAJĄ BŁONNIK

Błonnik jest bardzo ważnym składnikiem diety, ponieważ daje uczucie sytości. Jednak powinien on pochodzić z owoców i warzyw, a nie z batonów, gdzie jego ilość w jednorazowej dawce jest bardzo wysoka. Może to powodować ból brzucha, zaparcia i biegunkę. Poza tym większość tych batonów zawiera duże ilości cukrów i sztucznych dodatków. Ważne jest to, aby zadbać o właściwą ilość błonnika w każdym posiłku, a wtedy szybko zapomnicie o batonach z błonnikiem.

PRODUKTY NISKOTŁUSZCZOWE

Spożywając produkty niskotłuszczowe przyjmuje ich znacznie więcej niż zwykłych, nawet o 30%! To sprawia, że przyjmujemy więcej kalorii. Pamiętajcie, że jeśli coś jest niskokaloryczne to nie zawsze jest zdrowe. Często producenci, aby podkręcić smak produktów dodają do nich cukier, sól i inne szkodliwe substancje.

SOKI OWOCOWE

W diecie sztuczne soki owocowe są niewskazane. Nawet ten prawdziwy i niedosłodzony sok z owoców zawiera duże ilości cukrów. Owoce są znacznie zdrowsze w ich pierwotnej wersji, wtedy dostarczają organizmowi mnóstwo błonnika. Wypicie soku owocowego podwyższa poziom glukozy. Owoce zawierają fruktozę, czyli naturalny cukier, który sprawia, że organizm nie jest w stanie wyczuć kiedy powinien zakończyć posiłek. Jeśli będziecie pić sok owocowy do posiłku będziecie zjadać znacznie więcej niż wcześniej, dodatkowo zwiększacie ryzyko wystąpienia cukrzycy i insulino oporności.

SZTUCZNE SŁODZIKI

Napoje 0 kalorii również niekorzystanie wpływają na dietę. Jeśli nasz organizm poczuje słodki smak przygotowuje się do wchłonięcia węglowodanów. Picie napojów 0 kalorii zwiększa również ochotę na słodkie produkty. Najlepszym rozwiązaniem w czasie diety jest piecie zwykłej wody, czy wody z cytryną.

PRODUKTY SPRZEDAWANE W DUŻYCH PACZKACH

Kupując produkty w większych paczkach (zazwyczaj są tańsze) zjadamy ich więcej niż zwykle. Twój mózg doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w paczce jest dużo jedzenia i ma ochotę na więcej! Tak samo jest wtedy kiedy kupujesz jedzenie, które jest na promocji. Kupujesz go więcej i zjadasz więcej!

ALKOHOL

Alkohol to zdecydowany przeciwnik procesu odchudzania i każdej diety! Nawet piecie drinków, które zawierają mniej kalorii nic nie da. Alkohol jest źródłem pustych kalorii i nie dostarcza on żadnych a to żadnych składników odżywczych! Co więcej pijąc alkohol zjadasz więcej i nie kontrolujesz się. Dodatkowo wtedy masz ochotę na tłuste potrawy i niezdrowe przekąski.

PIECZYWO PEŁNOZIARNISTE

Pieczywo pełnoziarniste jest zdrowsze od pieczywa białego, ale nadal zawiera duże ilości soli i węglowodanów. Jeśli zdecydujecie się na niego podczas diety ograniczcie jego spożywanie do minimum.

OWOCE TROPIKALNE

Mnóstwo owoców tropikalnych zawiera w sobie bardzo dużo cukrów, dlatego powinno się ich unikać podczas diety. Zamiast nich już lepiej zdecydować się na niewielką ilość orzechów albo po prostu warzywa.

Jeśli chcecie więcej się dowiedzieć na temat zdrowego odżywania zapraszam do zakładki FIT ODŻYWIANIE! Pamiętajcie również o tym, że efektywny proces odchudzania to nie tylko zbilansowana i zdrowa dieta, ale również ćwiczenia! Programy ćwiczeń możecie znaleźć w zakładce FIT ĆWICZENIE i FIT MĘŻCZYŹNI.