CZY TURBO SPALANIE JEST EFEKTYWNE? PRZEKONAJ SIĘ SAMA!

Turbo spalanie to nic innego jak interwałowy trening odchudzający, który pozwala na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej w krótkim czasie. Ćwiczenia, które wykonuje się podczas turbo spalania są męczące i dość trudne, dlatego początkującym zalecam rozpocząć przygodę z nieco lżejszą formą ćwiczeń 😊

NA CZYM POLEGA TURBO SPALANIE?

Trening turbo spalania jest bardzo wyczerpujący. Polega na wykonywaniu ćwiczeń interwałowych oraz treningu cardio. Trening pomaga spalić dużą ilość tkanki tłuszczowej i pozwala uzyskać zadowalające efekty w krótkim czasie. Głównie z treningu korzystają osoby, które prowadzą siedzący tryb życia i  jedzące w pośpiechu, zapominają oni jednak o tym, że jest to jeden z bardziej wymagających programów treningowych.

Trudność w wykonywaniu treningu turbo spalania polega na tym, iż między ćwiczeniami nie ma przerw. Jedyną formą odpoczynku jest część cardio kiedy na przykład się maszeruje. Trening jest odpowiedni dla osób, które są sprawne, wytrzymałe i cieszą się dobrym stanem zdrowia.

Turbo spalanie pozwala wyrzeźbić i ujędrnić ciało. Jeśli nie boisz się zmęczyć to trening dla Ciebie!

JAK WYGLĄDA TRENING TURBO SPALANIA?

Każda runda składa się z dwóch ćwiczeń. Każde ćwiczenie wykonuje się przez 20 sekund. Łącznie trening obejmuje dziewięć rund po cztery serie dwóch ćwiczeń. Finałem każdej z rund jest 9-10 sekundowy marsz. Jeden trening turbo spalania trwa 45 min.

Osoby wykonujące trening turbo spalania doceniają to, że angażuje on wszystkie grupy mięśnie. Jednak, aby uzyskać najlepsze efekty nie można zapominać o zbilansowanej diecie i regularności wykonywania treningu. Zalecam ćwiczyć 2 razy w tygodniu.

W trakcie jednego treningu możecie spalić aż 600 kalorii! Po każdym treningu należy zadbać o właściwą regenerację, nawodnienie organizmu oraz sen.

Przed treningiem turbo spalania należy wykonać rozgrzewkę. Brak rozgrzewki może prowadzić do kontuzji stawów i zakwasów.

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA

SQUAT Z WYPROSTOWANIEM RAMION

Stopy ustawiamy na szerokość bioder, tak aby były w jednej linii. Masę ciała przenosimy na zewnętrzną część stóp oraz pięt. Plecy trzymamy wyprostowane, łopatki natomiast ściągnięte, a brzuch napięty. Podczas wykonywania ćwiczenia kierujemy pośladki do tyłu, podczas powrotu do pozycji wyjściowej unosimy ręce z obciążeniem,

PRZESKOKI

Stajemy w pozycji wyprostowanej, ręce kładziemy skrzyżowane na piersiach. Lewą nogę stawiamy z przodu. Obniżamy pozycję ciała i wybijamy się do góry, aby zmienić nogę i wylądować w pół kroku. Łokcie podczas przeskoków nie mogą  opadać luźni. Można do ćwiczenia dodać również przyrząd jako podwyższenia dla stóp.

PODPORY

Ćwiczenie pozwala ukształtować silny korpus. Aby wykonać podpór przodem ustawiamy ramiona na szerokość barków, a głowę i obręcz biodrową i barkową utrzymać w jednej linii. Możecie również wykonać bieg w podporze, wystarczy wtedy podwinąć kość ogonową i usztywnić odcinek lędźwiowy. Przyciągamy naprzemiennie kolana do łokcia. Podczas ćwiczenia należy napiąć brzuch!

SKAKANKA

Trening na skakance dla osoby początkującej nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Im jesteście bardziej zaawansowani tym ćwiczenie powinno trwać dłużej. Najpopularniejsza technika to szybkie skakanie przez 15 sekund, następnie przerwa na 15 sekund i tak w kółko.

JAKICH MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ EFEKTÓW TURBO SPALANIA?

Pierwsze efekty będą już widoczne po kilku pierwszych treningach. Aby rezultaty były najlepsze należy trenować regularnie przynajmniej przez miesiąc.

Możecie liczyć na:

 reedukację masy ciała,

zwiększenie kondycji i wytrzymałości organizmu,

wymodelowanie sylwetki

poprawy proporcji ciała

przyśpieszenie procesów metabolicznych

Turbo spalanie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród programów treningowych. Trening jest przeznaczony dla osób w dobrej kondycji, nie trzeba być jednak doświadczonym sportowcem. Warto przed rozpoczęciem przygody z turbo spalaniem wyrobić sobie choćby minimalna kondycję. Turbo spalanie nie jest odpowiedni dla osób zmagających się ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego i problemami ze stawami. Osoby otyłe natomiast mogą szybko złapać kontuję albo nadwyrężyć stawy skokowe. Trening powinno się wykonywać jedynie dwa razy w tygodniu, ponieważ ćwiczenia się bardzo obciążające i należy zachować umiar.

Może Cię również zainteresować:

ZALETY SKAKANIA NA SKAKANCE

ĆWICZENIE Z PIŁKĄ FITBALL

13 ZDROWYCH ZAMIENNIKÓW, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE TWOJA KUCHNIA BĘDZIE BARDZIEJ FIT