NATURALNE SPOSOBY NA PIĘKNY UŚMIECH! JAK WYBIELIĆ ZĘBY DOMOWYMI SPOSOBAMI?

Każdy z nas marzy o tym, aby nasze zęby były nie tylko zdrowe, ale również śnieżnobiałe! Patrząc na wszystkie gwiazdy i celebrytki i ich piękne uśmiechy sama chciałabym móc cieszyć się takim pięknym uśmiechem! Obecnie każdy z nas może wybielić swoje zęby, aby miału śnieżnobiały kolor! Tak! To możliwe 😊 Wiele osób wybiela zęby, ponieważ chce poprawić swój wygląd, zwalczyć kompleksy i dodać sobie pewności siebie. Piękny uśmiech z pewnością ułatwia życia. Łatwiej jest nawiązać relację z innymi, znaleźć partnera lub zbudować stabilny związek. Dodatkowo piękny uśmiech pozytywnie wpływa na innych! Częściej się uśmiechamy i zarażamy pozytywną energią. To z pewnością są powody, aby sobie ułatwić życie i zadbać o swój uśmiech 😊

Zanim przejdziemy do naturalnych metod wybielania zębów skupmy się na wrogach białego uśmiechu!

Aby zachować piękny i biały uśmiech ograniczyć spożywanie poniższych produktów, które barwią zęby, są to między innymi:

Kawa

Jest to napój, bez którego nie można wyobrazić sobie początku dnia. Niestety kawa pozostawi osad i powoduje przebarwienie zębów. Można ograniczyć spożywanie kawy, lub doda do niej mleko, które nieco niweluje niekorzystne działanie kawy na zęby, po wypiciu czarnej kawy najlepiej przepłukać usta wodą.

Wino

Wino to silny barwnik, który zawiera w sobie kwas powodujący erozję szkliwa. Efekt te sprawia, iż na szkliwie łatwiej osadzają się naloty. W tym wypadku lepiej wybrać wino biało.

Cukierki

Słodycze zawierają chemiczne barwniki, które niszczą zęby i powodują przebarwienia.

Słodkie napoje gazowane

Słodkie napoje wpływają niekorzystanie na nasze zdrowie jak i zęby, powodują osłabienie szkliwa i zwiększają wrażliwość zębów na temperaturę, oraz działanie barwników.

Buraki

To mocny barwnik, który wpływa niekorzystanie na kolor zębów. Podobne działanie ma marchewka i czerwona kapusta.

Papierosy

Papierosy zawierają nikotynę i substancję smoliste, które barwią zęby.  Na początku można stosować odpowiednie pasty, jednak po pewnym czasie zwarte w dymie substancje wnikają w strukturę szkliwa. Dym powoduje również wysychanie śluzówki jamy ustnej oraz redukuje ilość śliny.

Od czego zależy kolor naszych zębów?

Kolor zębów zależy od naszych genów. Tak jak różnimy się kolorem włosów, oczu to również różnimy się kolorem zębów. Geny to pierwsza kwestia, drugą jest wiek. Młodzi ludzie mają więcej szkliwa, dzięki czemu skutecznie zasłaniana jest zębina, która ma ciemny żółty kolor. Z wiekiem szkliwo się ściera, a zębina jest bardziej widoczna. Na kolor wpływają również niektóre antybiotyki w szczególności z grupy tetracyklin, które również zmieniają odcień zębów na ciemniejszy.

Domowe sposoby na wybielenie zębów

Aby zminimalizować ryzyko przebarwień zaleca się myć zęby co najmniej dwa razy dziennie. Najlepiej jednak myć zęby po każdym spożytym posiłku. Należy również unikać wcześniej już wymienionych produktów i zadbać o właściwą higienę jamy ustnej. Nie bójcie się wizyty u stomatologa! Często zdarza się, że niektóre choroby mogą powodować zmianę barwy zębów.

Na rynku znajdziemy wiele możliwości, które sprawią, że zęby będą śnieżnobiałe. Można zastosować paski wybielające, żele wybielające, można również udać się do gabinetu stomatologa w celu zastosowania np. lasera, który wybieli zęby.

WĘGIEL AKTYWNY

W aptece możecie kupić węgiel aktywny w  formie kapsułek lub tabletek. Dwie lub trzy kapsułki węgla zmieszajcie z łyżka oleju kokosowego o rozprowadźcie szczoteczką na zęby. Uzyskacie efekt oczyszczonych i wypolerowanych zębów. Węgiel aktywny doskonale przywraca zębom naturalny koloryt. Stosuj węgiel aktywny maksymalnie dwa razy w tygodniu.

KURKUMA

Przyprawa ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dodatkowo potrafi wybielić zęby. Wystarczy zmieszać ze sobą łyżkę kurkumy, łyżkę oleju kokosowego i dwie krople oleju eterycznego z mięty. Efekty będą widoczne już po kilku dniach stosowania tej kuracji. Kurkuma jest bezpieczna i można ją stosować codziennie.

OLEJ

Olej posiada właściwości wybielające, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Wystarczy przepłukiwać jamę ustaną jedną łyżeczką oleju wymieszaną z wodą przez około 15 do 20 minut. Najlepiej sprawdzi się olej kokosowy, rzepakowy, lniany, słonecznikowy lub sezamowy. Efekty będą widoczne po kilku miesiącach stosowania płukanki.

SOK Z CYTRYNY

Cytryna pozwala rozjaśnić szkliwo, jednak w dużej ilości może powodować erozję i demineralizację szkliwa. Metoda jest skuteczna, jednak nie polecam jej stosować zbyt często.

SODA OCZYSZCZONA

Wybielanie zębów sodą przynosi bardzo dobre i szybkie efekty. Jednak metoda również jest kontrowersyjna. Soda podobnie jak cytryna posiada właściwości ścierne i prowadzi do nadwrażliwości.

Naturalne składniki odpowiednio wpływają na wygląd i kondycję naszej skóry, rzęs, brwi czy zębów. Warto zapoznać się ze składem kosmetyków zanim je kupicie. Upewnijcie się, że są bezpieczne i w pełni naturalne. Więcej o naturalnych kosmetykach możecie poczytać w zakładce NATURALNE KOSMETYKI.