PIĘKNE I SMUKŁE RAMIONA W 2 TYGODNIE? TAK! TO MOŻLIWE! WYPRÓBUJ PROGRAM 4 ĆWICZEŃ, A EFEKTY PRZYJDĄ W EKSPRESOWYM TEMPIE!

Były już ćwiczenia na jędrne pośladki, płaski brzuch, smukłą talię! Teraz czas na ramiona 🙂 Poniżej znajdziecie program ćwiczeń na smukłe ramiona. Wystarczy 14 dni, aby uzyskać spektakularne efekty! Zacznij już dzisiaj, a z pewnością nie pożałujesz! Ramiona odsłaniamy bardzo często, w szczególności w ciepłe letnie dni. Nie wiele trzeba, aby pięknie się prezentowały. Poniższy program czterech ćwiczeń doskonale wyrzeźbią i wysmuklą Twoje ramiona! Do dzieła!

Dlaczego warto ćwiczyć ramiona?

Wystarczy 10 minut dziennie, aby po dwóch tygodniach uzyskać niesamowite efekty! Twoje ramiona będą pięknie się prezentowały, będą umięśnione i wolne od tłuszczyku. Dodatkowo ćwiczenia wzmocnią mięśnie klatki piersiowej oraz sprawią iż biust będzie jędrniejszy.

Jak ćwiczyć?

Trening wykonuj co drugi dzień. Używaj ciężarków o wadze od 2,5 do 4 kg. Zdecydowanie zacznij od lżejszych i systematycznie zwiększaj obciążenie. Ćwiczenia wykonuj w podanej poniżej kolejności.

Program 4 ćwiczeń na smkukłe ramiona

Na początku wybierz swoją ulubioną rozgrzewkę, a następnie przejdź do poniższych ćwiczeń. Po treningu zadbaj również o rozciąganie. 

Ćwiczenia nr 1

Kładziemy się na plecach. Nogi uginamy w kolanach a stopy opieramy na podłodze. Chwytamy ciężarki i unosimy ręce prostopadle do podłogi – dłonie układami grzbietami na zewnątrz. Uginając łokcie opuszczamy ciężarki nad głowę i po chwili prostujemy ręce – ruszamy jedynie przedramiona. Ćwiczenie powtarzamy od 8 do 12 razy.

Ćwiczenie nr 2

Kładziemy się na brzuchu, opieramy dłonie tuż obok barków, łokcie trzymamy blisko ciała. Nogi uginamy w kolanach i krzyżujemy w kostkach. Napinamy mięśnie brzucha i prostujemy ręce, tułów unosimy tak, aby tworzył z udami linię prostą. Wytrzymujemy chwilę i uginamy łokcie. Nie kładziemy się na podłodze. Ćwiczenie powtórz od 3 do 5 razy.

Ćwiczenie nr 3

Stajemy bokiem do łóżka, opieramy na nim prawą nogę (zgiętą) i prawą rękę. Szyja i tułów powinny tworzyć linię prostą. Chwytami w lewą dłoń ciężarek i opuszczamy pionowo rękę w dół. Przesuwamy wyprostowaną rękę w tył. Wytrzymujemy chwilę i opuszczamy. Ćwiczenie powtarzamy od 8 do 10 razy na lewą a później na prawą rękę.

Ćwiczenie nr 4

Stajemy w lekkim rozkroku i chwytamy ciężarki w dłonie. Uginamy łokcie tak, by ciężarki znalazły się na wysokości pasa. Dłonie powinny być zwrócone grzbietami w dół. Wytrzymujemy chwilę i opuszczamy ciężarki. Ćwiczenie powtarzamy od 8 do 12 razy. Przy ostatnim ruchu zatrzymujemy ciężarki na wysokości pasa i unosimy je na wysokość barków. Wytrzymujemy tak chwilę i opuszczamy na wysokość pasa. Ćwiczenie powtarzamy od 8 do 12 razy. Łokcie trzymamy cały czas blisko ciała.

Pamiętajcie, że nie tylko ćwiczenia gwarantują efektywną formę, ale również zdrowa i zbilansowana dieta!