PŁASKI BRZUCH W TYDZIEŃ? CZY TO MOŻLIWE? SPRAWDŹCIE SAME!

Wiele z nas zastanawia się, czy osiągnięcie płaskiego brzucha w siedem dni jest możliwe?   Nie będę Was oszukiwała. Efekt płaskiego brzucha wymaga poświęcenia większej ilości czasu niż tydzień! Jednak jeśli zaczniesz swoją walkę i będziesz praktykowała zdrowe nawyki to już po siedmiu dniach zauważysz pierwsze efekty takie jak lepsze trawienie, będziesz naładowana energią, poczujesz się zdecydowanie lżej a lepsze samopoczucie z pewnością zmotywuje Cię do dalszej walki i wprowadzania dalszych zmian! Także nie poddawaj się i do działa!

Aby osiągnąć efekt płaskiego brzucha nie wystarczą same ćwiczenia. Warto wypróbować dietę i praktykować zdrowe nawyki już przez cały czas, aby nie pojawił się efekt jojo. O zdrowych nawykach możesz przeczytać tutaj.  Chyba żadna z nas nie chciałaby, aby nasz poświęcony czas okazał się zmarnowany!

Na wielu blogach możemy przeczytać o tym, że po siedmiu dniach możemy osiągnąć efekt płaskiego brzucha. Jednak nie wierzcie w to! Jeśli Wasz brzuch jest zaniedbywany przez lata to nie ma takiej możliwości, aby stracić go w tydzień! Zdaję sobie sprawę z tego, iż na początku treningu jesteśmy bardzo zmotywowane i stosujemy się zarówno do diety jak i ćwiczeń. Po tygodniu wiele kobiet zaczyna się poddawać, ponieważ nie widzi oczekiwanych efektów. Pamiętajmy jednak, że proces odchudzania jest długotrwały i wymaga zarówno cierpliwości jak i wytrwałości! Nie poddawajcie się, a rezultaty pozytywnie Was zaskoczą!

Warto skorzystać z poniższych wskazówek i ćwiczeń, które pomogą Ci w osiągnięciu wymarzonego celu!

Pamiętaj o odpowiedniej rozgrzewce, dzięki której unikniesz kontuzji i odpowiednio przygotujesz organizm do treningu.

Nie ćwicz codziennie. Zadbaj o tym, aby Twoje mięśnie się zregenerowały.

Ćwiczenia, które pozwolą Ci uzyskać efekt płaskiego burza:

Naprzemienne przyciąganie rąk i nóg na skos w klęku podpartym

Ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha, grzbietu i kręgosłupa. Podczas ćwiczenia napinamy brzuch kiedy kierujemy prawą rękę i lewą nogę ( i odwrotnie) na ukos do siebie. Robimy wydechy podczas wykonywania ćwiczeń, a w spoczynku wdech. Nie opuszczamy głowy.

Deska (plank) 

Wykonujemy podpór przodem na łokciach. Ciało trzymamy napięte, a głowę, plecy i pośladki w jednej linii. Staraj się przesuwać powoli tyłów do przodu i do tyłu. Mięśnie pośladków i brzucha powinny być prze cały czas spięte. Ćwiczenie wykonuj z wdechem na palce, a z wydechem na przedramiona.

Russian twist

Siadamy na podłodze, złączamy kolana oraz stopy. Następnie odchylamy się do tyłu, aby poczuć napięcie mięśni brzucha. Wykonujemy skręty raz na prawą stronę raz na lewą i dotykając przy tym podłogę dłońmi. Skręt wykonujemy z wydechem.

Podciąganie kolan pod brzuch

Robimy deskę na wyprostowanych ramionach. Następnie przyciągamy kolana do klatki piersiowej. Plecy trzymamy prosto, a mięśnie brzucha i pośladków napięte. Podczas ćwiczenia robimy wydech w czasie spoczynku wdech.

Rowerek

Kładziemy się na plecach, dłonie splatamy i umieszczamy z głową. Następnie podnosimy ugięte nogi i naprzemiennie przyciągamy je do brzucha.

Plank bokiem

Kładziemy się na boku na ugiętej nodze. Ciało układamy w prostej linii i podnosimy talię. Trzymamy pozycję przez 30 sekund i zmieniamy stronę.

Podnoszenie bioder podczas leżenia na plecach

Kładziemy się na plecach. Prostujemy nogi i podnosimy je do góry. Następnie unosimy biodra do góry za pomocą spięcia brzucha. Ręce powinny znajdować się wzdłuż ciała. Podczas podnoszenia bioder robimy wydech, a z wdechem opuszczamy je na matę.

Cenne wskazówki, które pozwolą cieszyć Ci się płaskim brzuchem:

  • Pij dużo wody, minimum 2 litry
  • Przygotowuj zdrowe posiłki w domu
  • Ogranicz cukier. Tutaj znajdziesz sprawdzone sposoby, aby go poskromić.
  • Zwracaj uwagę na to co jesz i co znajduje się w składzie produktów, które kupujesz. Unikaj sztucznych aromatów, barwników, konserwantów, wzmacniaczy smaku, ekstraktu drożdżowego, syropu glukozowo-fruktozowego, tłuszczu palmowego, regulatorów kwasowości, maltodekstryny, azotynu sodu oraz wszelkich E 442, 476, 492 itp.
  • Jedz posiłki regularnie i nie podjadaj pomiędzy posiłkami
  • Ogranicz spożywanie alkoholu i kawy
  • Możesz dołożyć do treningów ćwiczenia, które angażują mięsień poprzeczny brzucha, oraz wszelkie podpory.
  • NIE PODDAWAJ SIĘ!!

 

Pamiętaj o tym, że z pewnością napotkają Cię ciężkie chwilę i będziesz chciała zrezygnować z treningów. Wtedy przypomnij sobie zasadę NIE PODDAWAJ SIĘ i walcz o swoje marzenia! Osiągnięcie celu będzie najlepszą nagrodą! Trzymam kciuki! Jeśli potrzebujesz towarzystwa do ćwiczeń zaproś swojego partnera, z którym będzie znacznie łatwiej. Przykładowe ćwiczenia dla niego znajdziecie w artykule o tym jak osiągnąć kaloryfer na brzuchu