TABATA – DOSKONAŁY SPOSÓB NA SPALENIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ!

TABATA to jeden z najlepszych sposobów na spalanie tkanki tłuszczowej. Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń, które mogą pomóc Ci schudnąć i być szczupłym. Jednak tylko TABATA może zapewnić Ci zwiększenie masy mięśniowej, a tym samym uzyskanie pięknych ciała!

Czym jest TABATA?

TABATA to bardzo popularne ćwiczenie cardio, które powstało w Japonii i stało się hitem na całym świecie w ciągu ostatnich lat. Wspierane badania potwierdziły, że TABATA jest najskuteczniejszym sposobem na spalanie tkanki tłuszczowej.

TABATA to jeden z najpopularniejszych i skutecznych sposobów ćwiczeń. Polega na szybkim, okrążeniu przerwami na przerwy i podział na 4 sekundy szybszego, mocniejszego wysiłku oraz 8-sekundowy odpoczynek.

Zaletami TABATA są:

– szybkość i efektywność

– funkcjonowanie całego ciała

TABATA jest to ćwiczenie o charakterze treningu aerobowego, który pobudza energiczny metabolizm układu krwionośnego i mięśniowego oraz działa intensywnie anabolicznie, co sprawia, że nasze ciała szybciej się regenerują podczas odpoczynku.

Kto powinien ćwiczyć TABATĘ? Dla kogo jest przeznaczona?

TABATA jest najbardziej popularnym i dostępnym ćwiczeniem w fitness klubach. Fakt, że jest to ćwiczenie o niskim poziomie ryzyka i ogromnej wręcz popularności sprawia, że wiele osób chce zapisać się do klubu fitness by ćwiczyć TABATĘ.

TABATA to jednak nie tylko ćwiczenie czysto treningowe. Jest to także metoda treningowa oraz pewna filozofia życia. TABATA to także system dbania o zdrowie i samopoczucie.

TABATA jest doskonałym treningiem wytrzymałościowym dla wszystkich osób, które chcą poprawić kondycję, zwiększyć siłę i siłę mięśni oraz zrzucić kilka kilogramów.

TABATA dla kobiet to krótki trening, który doskonale wpływa na formę fizyczną. W szybkim tempie można uzyskać efekty, które zaczną być widoczne po kilku dniach regularnych ćwiczeń.

TABATA dla kobiet to najlepsze rodzaje ćwiczeń do utraty tkanki tłuszczowej i poszerzania naczyń krwionośnych oraz jednoczesna ochrona mięśni przed przerostem lipidowym.

Jak często ćwiczyć TABATĘ?

Zaczynając przygodę z TABATĄ należy skupić się na jednym treningu w ciągu tygodnia. Wraz ze wzrostem poziomu zaawansowania możecie dołożyć treningi do 2-3 w ciągu tygodnia. Treningi wykonuj w dni wolne od treningu siłowego. Jeśli jesteś w stanie wykonać trening siłowy i TABATĘ to znaczy, że nie przełożyłaś się do ćwiczeń!

Podstawowe zasady TABATY

Aby TABATA była efektywna należy:

  • Zadbać o właściwą technikę ćwiczeń. Jeśli ćwiczenia będą źle wykonywane mogą doprowadzić do wystąpienia kontuzji lub poważnego urazu.
  • Wykonać rozgrzewkę, aby przygotować mięśnie do intensywnej pracy i wyeliminować ryzyko wystąpienia urazów
  • Realnie ocenić swój poziom zaawansowania, aby ćwiczenia były efektywne i nie wiązały się z wystąpieniem kontuzji i urazów
  • Zadbać  o regenerację organizmu, abyśmy mogły odpocząć po treningu

Z następnego artykułu dowiecie się jakie wybrać ćwiczenia i jaki zestaw ćwiczeń będzie dla Was odpowiedni.

Mogą Cię również zainteresować:

Trening modelujący, który pozwoli Ci uzyskać wymarzoną sylwetkę

Na czym polega turbo spalanie! Przykładowe ćwiczenia