TRENING Z TAŚMĄ OPOROWĄ. KOLEJNA PARTIA ĆWICZEŃ DLA WAS!

Taśma oporowa to świetny sposób na to, aby skutecznie zastąpić cięższy sprzęt treningowy. Ćwiczenia możesz bez problemu wykonać w domu. Trening z taśmą oporową ma wiele zalet! Warto przeczytać poniższy artykuł, aby dowiedzieć się o plusach ćwiczeń i zaznajomić się z przykładowymi ćwiczeniami. Temat był już poruszany w artykule ćwiczenia z gumami oporowymi. Poniżej przedstawiam dawkę nowych ćwiczeń. 

ZALETY TRENINGU Z TAŚMĄ OPOROWĄ

Jednym z podstawowych argumentów, aby nabyć gumę oporową jest jej cena! Cena waha się w zależności od jej grubości oraz generowanego oporu. Koszt gumy to ok. 20 -60 pln. Warto kupić kilka gum w różnym rozmiarze, aby móc je zastosować do treningu całego ciała.

Kolejnym argumentem jest wymiar gumy, możesz zabrać ją ze sobą wszędzie. Zajmuje mało miejsca, dzięki czemu możesz ćwiczyć w domu jak i na siłowni czy też świeżym powietrzu.

Dodatkowo trening z gumą oporową przynosi wiele korzyści treningowych. Możesz ją wykorzystać zamiast sztangi, hantli czy innych maszyn na siłowni. Dzięki zmienności oporu gumy dostarczają mięśniom nowy bodziec. Ćwiczenia stają się ciekawsze i możesz nabywać nowe doświadczenia.

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA 

PRZYCIĄGANIE TAŚMY

Stajemy w rozkroku przydeptując jeden koniec taśmy, drugi natomiast trzymamy w obu dłoniach na wysokości bioder. Unosimy łokcie do góry i na boki, przyciągamy trzymaną taśmę do brody. Pamiętaj o tym, aby barki pozostały nieruchome. Kontroluj ruch podczas wracania do pozycji startowej.

MARTWY CIĄG

Przydeptujemy taśmę, jej końce łapiemy niewysoko nad ziemią. Plecy trzymamy proste. Napinamy korpus i wykonujemy martwy ciąg unosząc się kilka cm nad ziemię. Wytrzymujemy tak  kilka sekund.

ROZCIĄGANIE TAŚMY

Trzymamy taśmę na szerokości barków i umieszczamy ją przed sobą na wyprostowanych ramionach na wysokości klatki piersiowej. Łopatki ściągamy, ramiona rozsuwamy na bok rozciągając przy tym taśmę. Nie zginaj ramion i postaraj się zatrzymać ruch na końcu.

UGINANIE BIODER

Zaczepiamy koniec taśmy o stabilną konstrukcję, drugi koniec owijamy wokół bioder. Wykonujemy krok, aby napiąć taśmę. Następnie robimy krok do tyłu. Z tej pozycji wykonujemy głęboki skłon do przodu, plecy zachowujemy proste.

PRZYSIAD Z RĘKOMA NAD GŁOWĄ

Stopy rozstawiamy nieco szerzej niż szerokość obręcz barkowej. Przydeptujemy jeden koniec taśmy, a drugi unosimy nad głowę na wyprostowanych ramionach. Następnie wykonujemy głęboki przysiad, taśmę trzymamy nad głową.

ZAKROKI

Mocujemy koniec taśmy do stabilnej konstrukcji na wysokości kolan. Jedną nogę wsuwamy w pętlę i umieszczamy ją tuż nad kolanem. Drugą nogą wykonujemy zakrok.

UGINANIE RAMION

Stajemy prosto, obiema stopami przydeptujemy koniec taśmy. Drugi koniec łapiemy w obie ręce. Uginamy ramiona i przyciągamy taśmę na wysokość klatki piersiowej. Trzymajcie łokcie bisko ciała.

WYCISKANIE

Koniec taśmy przydeptujemy, drugi koniec łapiemy nachwytem blisko ciała na wysokość barków. Napinamy pośladki i korpus, następnie wyciskamy ramiona z taśmą nad głowę.

WYCISKANIE PALLOFA

Mocujemy jeden koniec taśmy do stabilnej konstrukcji na wysokości klatki piersiowej. Stajemy bokiem i łapiemy taśmę obiema rękami blisko klatki piersiowej. Wypycham ramiona przed siebie nie pozwalając na to, aby tor ruchu taśmy zmienił się.

PRZYCIĄGANIE TAŚMY

Zaczepiamy koniec taśmy o stabilną konstrukcję powyżej linii głowy. Koniec taśmy łapiemy oburącz, ramiona uginamy pod kątem prostym. Łokcie trzymamy blisko ciała, koniec taśmy przyciągamy do połowy uda. Pracujcie tylko ramionami.

Może Cię również zainteresować:

JAK ZBUDOWAĆ MOCNE I POTĘŻNE BARKI

JAK ZBUDOWAĆ MOCNE I POTĘŻNE BARKI? PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA!

TRENING SIŁOWY BEZ SPRZĘTU

TRENING SIŁOWY BEZ SPRZĘTU – NA CZYM POLEGA I JAKICH EFEKTÓW MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ?

TRENING CARDIO

TRENING CARDIO! 20 SPRAWDZONYCH SPOSÓB NA ĆWICZENIA BEZ BIEGANIA!